Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kas müüa ise või kinnisvaramaakleri abiga?

Autor: Ruum Kinnisvara on 06/07/2021
| 0

Kinnisvaraturg õitseb – see ei tule enam kellelegi üllatusena. Kõrvaltvaatajale võib jääda mulje, et nõudlus kinnisvara järgi on nii suur, et see müüb end praktiliselt ise. Tegelikult on siiski ka buumi ajal väga mõistlik võtta müümisel appi professionaalne maakler.

Kui mujal maailmas on maakleriteenuse kasutamine täiesti tavapärane, siis Eestis peetakse seda senimaani pigem luksuseks. Usutakse, et elamispinna müümiseks piisab sellest, kui teha objektist fotod ja riputada need koos tekstiga mõnda portaali üles. Tõsi, ka nii saab kinnisvara müüdud, kuid asjatundliku maakleri appi võtmine säästab nii mõnestki olukorrast, mille ilmnemist kodu müüv eraisik isegi karta ei oskaks ja nüüd kõigest lähemalt.

Kinnisvara ostuhuvi on jätkuvalt suur, ent peab arvestama, et kuulutusele reageerib palju inimesi, kes kõik soovivad elamispinda vaatama tulla. Potensiaalsete ostjatega suhtlemiseks ja neile korteri või maja näitamiseks kulub märkimisväärne aeg ning see hakkab varem või hiljem argipäeva segama. Arvestada tuleb sellegagi, et ruume käib vaatamas veel terve hulk inimesi, kellel puudub reaalne ostuplaan või finantsiline võimekus seda teha. Kui olete appi võtnud maakleri, siis kogu eelpool nimetatud suhtlusega tegeleb tema. Samuti toob ta objekti vaatama vaid neid inimesi, kes on ka päriselt uue kodu ostmisest huvitatud ja kellel on ka pangalt laenuvõimekuse kinnitus olemas.

Veel peab arvestama sellega, et oma kodu müües on väga keeruline näha selle reaalset väärtust ning kuulutuse juurde hinda pannes kiputakse oma vara üle hindama. Reeglina hindavad omanikud oma elamispinda isegi kuni 10 protsenti selle tegelikust väärtusest kõrgemaks. See on üks põhjus, miks mõned kodud ei leia isegi buumi ajal uut omanikku ning kuulutused seisavad portaalides kuid, võibolla veel kauem. Ka selle küsimuse lahendab maakler, sest turgu tundva inimesena määrab ta hinna, mis on vastavuses kinnisvara olukorra, asukoha ja kõikide muude aspektidega.

Hinna kõrval on aga oluline ka professionaalne kuulutus. Esimese mulje müüdavast objektist annavad huvilistele pildid, mistõttu on soovitatav neile rõhku panna. Võttes müügiprotsessi juhtima kinnisvaramaakleri, võite kindlad olla, et elamispinnast tehakse lisaks kvaliteetsetele fotodele, soovi korral ka video ning isegi virtuaaltuur.

Kinnisvara müües on kõige olulisem vast see, et juriidiliselt oleksid kõik paberid korras. Tihti ei pruugi omanik ise teadagi, et mõni oluline dokument on puudu. Ka sellise mure korral tuleb appi maakler, kes oskab vajalikud paberid korda ajada ning jälgida, et nii korteri müüja kui ka ostja jaoks ei ilmneks ühtegi ebameeldivat üllatust.

Lisaks aitab maakler notariga ning edastab talle kõik vajalikud dokumendid, et viimane saaks koostada lepingud, fikseerida selles kõik vajalik ning viia läbi ostu-müügitehing.

Kindlasti soovitame meelde jätta, et elamispinna müük ei tähenda ainult kinnisvaraportaali kuulutuse ülespanekut. Tehinguni jõudmiseks on vaja reklaami teha rohkemates kohtades, sealhulgas sotsiaalmeedias, mõnel juhul ka trüki-, veebi- ja välimeedias. Kuna kogenud maakleril on lai suhtlusring, jõuab uudis teie objekti müügist oluliselt laiema hulga inimesteni kui üritades kinnisvara iseseisvalt müüa. Rääkimata igakuistest kuludest, mida reklaampinnad ja veebikeskkonnad kuulutuse näitamise eest küsivad.

Oma kodu müümine on paljude inimeste jaoks elus üks suurimaid rahalisi otsuseid. Võttes appi elukutselise maakleri, aitab ta sinul sellest närvesöövast ja keerulisest protsessist muretult läbi navigeerida nii, et sa ei pea hiljem midagi kahetsema.

Kui vajad nõu ja abi kinnisvara müümisel, siis tea, et oleme sinu jaoks alati olemas. Kui aga tunned, et sooviksid kinnisvara hoopis osta, vahetada või ka üürida, siis rõõmuga oleme toeks ka nende olukordade lahendamisel.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte