Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kas ja millisesse kinnisvarasse tasub pensioniraha investeerida?

Autor: Ruum Kinnisvara on 19/07/2021
| 0

Küsitlused näitavad, et paljud teisest pensionisambast raha väljavõtjad soovivad selle investeerida just kinnisvarasse. Seda soovitame ka meie, sest see on üks kindlamaid rahapaigutuse viise. Küll aga tuleks kinnisvarainvestoriks hakkamisel turgu tunda ning alljärgnevalt jagamegi soovitusi, millist kinnisvara eelistada, lähtudes tänasest turuolukorrast.  

Klassikaline üürikorter on 1-2-toaline. Reeglina eelistavad neid ka üüriinvestorid, sest sellisele pinnale elaniku leidmine on küllaltki lihtne ning ruumide uuendamine ei ole väga kulukas. Kõik see tähendab kõrget tootlikkust ning korralikku palgalisa või ka helgemat pensionipõlve. Samuti tasub rõhutada, et sellise elamispinna puhul saab lisaks pikaajalise üüripinna pakkumisele, tegeleda soovi korral ka majutusteenuse pakkumisega. Seega, selles suuruses üürikorter on enamike silmis kindlasti kõige kindlam viis oma tuleviku kindlustamiseks. 

Siiski tuleks mõelda ka uutele arengutele kinnisvarasektoris. Näiteks muutis üüriturgu omajagu ka pandeemia-aasta. Veel kevadel ootas Tallinnas rekordiliselt üle 2000 üürikorteri uut elanikku ja neist enamus just 1-2-toalised kesklinnakorterid. Loomulikult oli tegemist eriolukorraga, mille mõjud on hakanud juba vähenema, kuid kinnisvarasse investeerijad peaksid kindlasti selle peale mõtlema. Kuna pangakontole laekuvad pensionirahad pole enamikel väga suured, siis suure tõenäosusega soovivad paljud raha paigutada just väiksemasse elamispinda, mis tähendab, et konkurents turul suureneb ka ilma eriolukorrata nagunii. Lisaks on arendajad juba mitu aastat toonud turule ebaproportsionaalselt palju just kuni 2-toalisi kortereid.  

Täna on turul suur puudus hoopis suurematest, 3-4-toalistest korteritest. Seega julgematel investoritel soovitame investeerida just nii öelda perekorteritesse. Lisaks asjaolule, et selliseid üürikortereid tuleb hetkel turul tikutulega taga otsida, on neist huvitatud reeglina ka inimesed, kes soovivad elamispinda pikemaks ajaks. Ühtlasi on nad enamasti stabiilsema sissetuleku ja elukorraldusega, mis tähendab, et korteriomanikuna ei pea pidevalt tegelema uute rentnike otsimisega.  

Õnnestunud investeeringu puhul peab kindlasti mõtlema ka asukohale. Praegused uuringud näitavad, et kõige kindlamini tunnevad ennast üüripindade omanikud Tallinnas ja Tartus. Järjest rohkem panustavad üüriinvestorid aga ka Pärnusse. Nendes piirkondades on nõudlus üüripindade järgi aastaringselt suur ning tootlikkus hea. Reeglina üürib 1-2-toalise korteri noor, üksinda elav inimene või ilma lasteta paar. Nemad eelistavav elukeskkonnana enamasti linnasüda, kus kõik on käe-jala juures ja meelelahutust ei pea kaugelt otsima. Kui aga panustada suuremasse perekorterisse, siis need üürilised sooviksid elada pigem mõnes rohelisemas piirkonnas, kus kodu juures poleks suuri liiklussõlmesid ning ümbruskonnas leiduks rohkem just lastega peresid.  

Kui sinagi mõtled oma sääste kinnisvarasse paigutada, kuid pole varem sektoris tegev olnud, siis enne otsustamist pea julgelt meiega nõu. Pakume rõõmuga kinnisvaraalast konsultatsiooni kõigile ja saame aidata sobiva üüriobjekti leidmisega. Äkki leiad mõne juba täna meie valikust SIIT. 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte