Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Üüriturg pakub ülisoodsaid tingimusi

Autor: Ruum Kinnisvara on 19/05/2021
| 0

Kinnisvara müümine on täna lihtne, sest inimeste huvi oma raha valdkonda investeerida on suur ning paljud, kes on seni päris oma kodu ostmist edasi lükanud, otsustanud lõpuks selle sammu ära teha. See on aga tekitanud olukorra, kus kodu ostmine on kallis, ja kohalik üüriturg pakub üle pika aja tõeliselt soodsaid pakkumisi ning laia valikut.

Välisturistide arvu märgatav vähenemine on tekitanud üüriturul olukorra, kus pakkumisi on kordades rohkem kui nõudlust. Ainuüksi Tallinnas ootab uusi elanikke pea 2000 üürikodu.  Senises nii öelda kuumas piirkonnas, kesklinnas, küündib vabade elupindade number 700 lähedale. Numbri on suureks ajanud eelkõige varem Airbnb’ga leiba teeninud korteriomanikud, kes üritavad eluruumile kasutust leida pikaajalisi üürnikke otsides. See omakorda tähendab, et ainuüksi Tallinna kesklinna piirkonnas on pakkumises sadu 1-2-toaliseid üürikortereid, mis muidu kadusid turult kõigest mõne päevaga.

Ka statistika näitab, et kui müügihindu koroonakriis ei mõjutanud ja ruutmeetri eest küsitav hind on rekordikursil, siis üüriturul toimus hoopis langus. Pakkumiste suur arv on avaldanud hindadele survet ning langus on seetõttu märgatav, varieerudes 10 ja kohati isegi 30 protsendini.

Näitena, kui varem tuli üürnikul 1-toalise heas seisukorras, möbleeritud korteri eest kuus maksta ca 500 eurot, siis nüüd võib samaväärse korteri endale koduks saada isegi vähem kui 300 euroga.

Kuna ostuhinnad on aegade kõige kallimad ning ekspertide sõnul ei ole hetkel veel näha langust, siis tegelikult tasubki aega kasutada ära korteri üürimiseks. Seda ka seetõttu, et ostutuhin on tekitanud kinnisvaraturul defitsiidi, kus nõudlust on rohkem kui pakkumisi ja kõikidele nõudmistele vastava päris elukoha leidmine võib osutuda keeruliseks.

Seevastu üüriturul on hinnad rekordiliselt madalad ning elukoha võib probleemideta leida kõikjal Tallinnas ja ka Eestis üleüldisemalt. Praegu üürimise kasuks otsustamine aitab pikemas plaanis ka omajagu raha kokku hoida, sest nagu juba öeldud on kinnisvara hinnad hetkel väga kõrged ning sageli tuleb maksta ulmelisi summasid selliste elupindade eest, mis oma kõrget hinda ei hoia.

Heade hindade ja suure valiku kõrval on aga veel omajagu põhjuseid, miks tasub elada üüripinnal. Toome välja kolm kõige kaalukamat.

  1. Üürihinnad on praegu madalad ja olukord annab hea võimaluse tulevase kodu ostmise jaoks vajaliku omafinantseeringu jaoks raha kõrvale panna. Nimelt on ka pangad rohkem huvitatud nendest laenuklientidest, kellel on olemas arvestatav omafinantseering.
  2. Üürikorteris elades on ainukeseks kulutuseks igakuine üüriraha ja kommunaalkulud. Seega raha elamise sisustamiseks, remondi tegemiseks või avariitööde jaoks ei kulu.
  3. Kui sa ei taha ennast veel kindlalt ühe linna või linnaosaga siduda, siis üüripinnal elamine annab võimaluse elukohta kiiresti vahetada. Ühtlasi saad nii aimu erinevate piirkondade võimalustest, mida tulevikus koduostmisel kindlasti on hea meeles pidada.

Kuna üüripakkumiste arv täna on suur, siis selleks, et leida endale just see kõige sobivam uus kodu, tasub mõelda ka isikliku maakleri palkamisele, kes koostab nimekirja võimalikest üüripindadest ning säästab nii teid sadade korterikuulutuste läbivaatamisest ja omanikega suhtlemisest. Seega, kui oled üürikodu otsingul, tutvu meie üüripakkumistega SIIN ja võta ühendust juba täna.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte