Kindlasti on paljud mõelnud lähiajal paigutada oma säästud kinnisvarasse ja anda korter üüritulu teenima, või on seda juba ka teinud. Tuleme appi ning vaatame koos üle, kui palju üldse tasub üürikorteri remondi ja möbleerimise peale kulutada?
Inimesed eelistavad rahapaigutusena osta väga erinevas seisukorras kortereid. On neid, kes on investeerinud mõnda uusarendusse, teised aga eelistavad hoopis vanemat kinnisvara või naudivad protsessi, kus taastavad kinnisvara ise. Esimesel juhul seisab värske omanik kindlasti küsimuse ees, kas tulevane üürikorter tasub täielikult möbleerida ja sinna osta ka köögimööbel koos -tehnikaga. Vanema korteri omanik aga peab mõtlema, kas ja kui suur remont tuleb korteris enne välja üürimist ette võtta. Loe aga edasi, sest anname mõned soovitused just lähtuvalt üürituru praegusest olukorrast.
Etteruttavalt võime öelda, et reeglina otsitakse üüriturul siiski täielikult või osaliselt möbleeritud kortereid, milles on kodutehnika poolest olemas vähemalt pliit, pesumasin ja külmkapp. Olgu öeldud ka, et tänapäeva üürnik soovib süüa teha siiski toimivas köögis, mitte taburetile asetatud matkapliidil.
Enne remondi tegemist, sisustuse ja tehnika ostmist tuleb aga kindlasti arvestada, et üldiselt on üürikorterisse kolivad inimesed suhteliselt hinnatundlikud ning neil ei ole vahet, kas elutoa diivan maksab 200 või 2000 eurot. Otsus tehakse siiski üürihinna ja üldmulje põhjal.
Klassikalisse üürikorterisse ei soovitata soetada disainmööblit ega kümneid tuhandeid eurosid maksvat kööki, ent see ei tähenda, et sisustusele üldse tähelepanu pöörama ei pea. Üürikorteri sisustus ei pea olema väljakutsuv ja trendilainel surfav, vaid pigem maitsekas, ajatu ja selline, mis juba aasta möödudes iganenud välja ei näeks. Kuna võõras vara on ikkagi võõras vara, siis tuleks valida vastupidavatest ja kergesti hooldatavatest materjalidest mööbel. Samuti tuleks arvestada sellega, et inimeste maitse on väga erinev ning nii siseviimistluses kui ka sisustuses tuleks valida eelkõige neutraalsem lahendus. Vastasel juhul võib juhtuda, et üürihuvilised hakkavad kohe uurima, kas nad võivad trendikalt tumesinised seinad värvida hoopis valgeks.
Kindlasti tasub siseviimistluse puhul arvestada ka seda, millises linnaosas korter asub. Näiteks kesklinnas leiavad üürniku kõige kiiremini neutraalse üldmuljega korterid, Lasnamäel ja Mustamäel võib aga eluruumidesse värvi lisada veidi julgemalt.
Mõttekoht on aga kõige juures see, et kaunis siseviimistlus ja mööbel kiirendab küll väljaüürimisprotsessi, kuid üürihinnale oluliselt juurde ei anna. Küll aga võib tänast üüriturgu vaadates öelda, et vähemalt pool pakutavatest pindadest vajaks remonti ja sisustuse uuendamist. Reeglina ootavad sellised korterid üürilisi väga pikalt ning kokkuvõttes teenivad omanikule rohkem kahju, kui oleks võimalik väikese uuenduskuuri abiga teenida tulu.
Remonti tehes tuleb enne alustamist kindlasti teha arvutused, kui palju on kasulik sellesse raha panna. Hea oleks, kui remondiraha on endal olemas. Vältida võiks kõrge intressiga laenu võtmist, sest sellisel juhul on tõenäoline, et üürikorteri kulu on igakuisest tulust suurem.
Selleks, et üürikorter ka päriselt tulu teeniks, tuleks remonti tehes ja sisustust soetades mõelda ka korteri tootlikkuse peale. Näiteks Tallinnas peetakse keskmiseks tootlikkuseks 5-7 protsenti. Kui tootlikkus jääb alla selle, ei ole pikemas plaanis tegemist kõige mõistlikuma investeeringuga.
Kuna kinnisvaraturul võib algajal investeerijal olla küllaltki keeruline orienteeruda, siis enne säästude paigutamist soovitame pidada nõu oma ala ekspertidega, kes aitavad vajadusel ka keerulise matemaatikaga. Ruum Kinnisvara maaklerid on aidanud oma kliente paljude edukate investeerimisprojektidega ning on alati valmis aitama ka Sind.