Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kinnisvaramaakler – mitte amet, vaid elustiil!

Autor: Ruum Kinnisvara on 22/04/2021
| 0

Kinnisvaramaaklereid, kes lubavad maha müüa kõik, mis nende teele satub, on palju. Milline aga peab olema inimene, kes maaklerina päriselt edu saavutab ja mida see amet endast üldse kujutab?

Paljud arvavad, et kinnisvaramaakleriks saada on imelihtne: kui mõte tekib, tuleb leida kinnisvarabüroo, mis parasjagu maaklereid otsib, ja töö võibki alata ning suurt pilti vaadates nii ongi, sest praegu saab maakleriks peamiselt iseõppimise teel. Loomulikult annab ka büroo teatud punktid ette, mida järgida ja kuidas hakkama saada, kuid nii öelda maaklerikooli saad astuda alles siis, kui oled sel alal tegutsenud kaks aastat. Seejärel on võimalik saada kutsetunnistus, kuid selle olemasolu ei ole sugugi kohustuslik.

Siiski ei tasu arvata, et maakleriametis kõik nii lihtne ongi. Ka statistika ütleb, et suurem enamik maakleriunistusega inimestest otsustab viie aasta jooksul hoopis mõne teise unistuse kasuks. Meie aga usume, et kes tahab hakkama saada, see ka saab, kui oled valmis vaeva nägema ning pead meeles, et üheski ametis ei ole algus kerge.

Kinnisvaramaakler peab olema valmis, et töö ei ole kellaajaline ning sageli tuleb tööasjadega tegeleda lisaks nädalavahetustel ja hilistel õhtutundidel. Seetõttu öeldaksegi, et maakleri ametit ei saa võtta lihtsalt tööna, vaid see on rohkem elustiil.

Kindlasti soovitame seda ala kaaluda persoonil, kes armastab suhelda. Võib ette tulla, et päeva jooksul tuleb teha üle saja telefonikõne või arutada tööasju poolesajas vestluses veebis ning ilmselgelt võib see pigem omaette hoidvas inimeses tekitada stressi. Öeldakse, et, mida rohkem on tulevasel maakleril ette näidata tutvusi ja sõpru, seda suurema tõenäosusega on ta valitud alal edukas. Tõsi, ainult sõprade arvust ei piisa. Maaklerina on edukas see, kes on olemuselt korrektne, julge ja ei karda äraütlemisi. Samuti peab  olema hea kujutlusvõime, sest, kuidas muidu müüa korraliku summa eest maha tavaline objekt. Kindlasti ei tohi maakler mõelda ainult rahast, vaid tal peab olema ka reaalne soov inimesi aidata. Meelde tuleb jätta veel see, et eduka kinnisvaraguru sõnavaras puudub fraas „ei tea“ – kui kliendil on mure, siis sellele tuleb leida lahendus: olgu selleks mure dokumentide, kolimise, notari või millegi muuga.

Kuid, milline on siis üks tavaline päev maakleri elus? Ütleme kohe ära, et päevad on väga erinevad ja sõltuvad suuresti sellest, milliseid objekte sa müüd. Kui aga võtame keskmise, siis umbkaudu võib see välja näha selline: hommikul tuleb üle vaadata portaalidesse ilmunud uued kuulutused, mis võivad klientidele huvi pakkuda, samuti vastata saabunud e-kirjadele ja lahendada objektidega ettetulevaid probleeme. Keskpäevast hakatakse üldjuhul käima ostuhuvilistele objekte näitamas, millele kulub mitu tundi. Seejärel tuleb ette võtta nii öelda kontoritöö: tagasiside omanikele, notariaegade määramine, hindade muutmine jne. Tööpäeva lõppu mahub kindlasti veel objektidele reklaami ja turunduse tegemine. Edukas maakler on oma tööajas paindlik, sest nii mõnelgi korral tuleb olla valmis mõnda müüdavat vara huvilisele näitama ka hilistel õhtutundidel. Õhtused kohtumised korvab aga kindlasti see, et üldiselt saab maakler oma päeva siiski ise planeerida ning seda osavalt tehes nädalasse isegi mõne lisa puhkepäeva tekitada.

Selline oligi lühiülevaade maakleri tööpäevast ja ametist üleüldiselt. Kui soovid veel midagi täpsemalt teada või näiteks meie juurde maakleriks tulla, siis võta julgelt ühendust!

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte