Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Milline kinnisvara on väärtuslik?

Autor: Ruum Kinnisvara on 26/06/2020
| 0

Kui oma kodus ringi vaadata, meenub tihti peale kõik hea – sünnipäevad, mõnusad suveõhtud ja õdusad talvehommikud. Selle võib kokku võtta ühe sõnaga – emotsioon. Just seepärast ei tasugi ise oma kinnisvara müües hinda määrata, sest see on kallutatud. Kuidas ometi keegi ei mõista, et just Sinu kodu nii väärtuslik on? Kinnisvaramaaklerid aga on erapooletud inimesed, kes vaatavad objekti ilma filtrita – otse, ausalt ja teavad täpselt, mida teevad. Täna sellest kirjutamegi, millised kodud omavad meie jaoks väärtust.

Asukoht, asukoht ja veelkord asukoht. Kuigi nii mõnigi meist unistab maakodust metsade vahel koos väikese saunamajaga, kus lähimad naabrid oleksid kaugustes, siis esimene reaalsus on kodu linna või selle lähedusse. Urbanistliku lahenduse kasuks räägivad logistilised võimalused, arendatud infrastruktuur, koolid/lasteaiad ja lühike teekond töökohtadeni. Kuna rohkem inimesi otsib oma kodu just suurlinna piiridesse, siis on ka need objektid kohe kallimad. Meeles tuleb ka pidada, et pindala ei suurene, seega on linnas maa ning sellele ehitamine hinnas.

Rajoon. Igas linnas on oma “see” rajoon, mis automaatselt paneb õhkama. Tallinna ja Tartu vanalinn oma ajalooliste majadega. Pärnu rannaala kõige imelisema merre vajuva loojuva päikesega ning Haapsalu promenaad ujuva luigepaariga. Kui Sinu objekt, mida soovid müüki panna, asub just eelmainitud piirkondades, võid kindel olla, et juba asukoht annab väärtust (ja ehk ka huvilisi) juurde.

Uusarendus. Värsketel kinnisvaraobjektidel on omad plussid, miks nende hind on kallim, kui mõnel muul objektil kõrvaltänavas. Esmajoones on selleks arendajapoolne garantii – kui midagi lähebki seal elades viltu, siis tihtipeale on sõlmitud arendajaga leping ja mured lahendatakse garantiikorras. Selline kindlus on Sul lausa mitmeks aastaks või mõne objekti puhul veel pikemaltki. Lisaks on uusarendused tihti valge kasti formaadis, ehk see, kes sisse kolib, saab oma maitse järgi absoluutselt kõik viimistleda, sättida ja ehitada.

Väärikas vana. Esimese vabariigi aegsed kodud on väärikad ja hästi hoituna väga vastupidavad ning helikindlad. Kindlused, mille kõrged laed annavad juurde ruumikust ning ajastu erilisuse. Vanadel majadel on alati lugusid jutustada aegadest, millal pererahvas elas koos teenindajatega ja vannitoa tavapärane element oli ahi, et kõrgete linnaisade vett soojaks kütta. Seepärast ongi hinnas kodud, kus on säilinud algupärane puitpõrand ning muud nipsasjakesed näiteks lülitud ja/või stepslid. Sajandivanused kodud on tihtipeale ehitatud pea kvaliteetsetest materjalidest ning ajahammas pureb neid vähem.

Moodne lokatsioon. Ka kinnisvaral on omad moepiirkonnad, mis tihtipeale kujunevad välja rahva enese turundamisel. Kui Nõukogude Liidu ajal oli hitt, seda sõnaotseses mõttes, Mustamägi, kus korter aus ja hea, siis nüüd on selleks Põja-Tallinn koos Kalamaja, Pelgulinna ja Kopliga. Kui ostsid korteri eelmisel sajandil Kalamajja, siis võid kindel olla, et selle korteri väärtus on tõusnud ja ehk isegi kaks korda.

Olgem aga ausad, iga kinnisvara on täiesti unikaalne ja isegi pealtnäha samasugune lahendus võib olla kas mõni tuhat eurot odavam või kallim tänu küttesüsteemidele, sisekujundusele või mida aknast välja vaadates näed. Õnneks on sul abiks meie töökogemus, teadmised ning valdkonnatundmine. Kui mõtled kolida või sooviksid enne otsustamist oma varanduse adevkaatset hinda teada, siis võta ühendust ning ole valmis tegema oma südames ruumi uuele kodule. Detailid jäta meie hooleks ja seni veeda aega nendega, kes Sinu jaoks tähtsad on.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte