Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Millal tuleks mõelda kodu müügile?

Autor: Ruum Kinnisvara on 23/11/2020
| 0

Oma kodu müüki panek on sageli emotsionaalselt raske otsus, mistõttu kipuvad inimesed sellega viivitama ning aastaid elatakse pinnal, mis ühel või teisel põhjusel ei ole antud eluetapil enam piisavalt mõistlik.

Nii elavad sageli vanemad inimesed suures eramus, kus kasutusel on ehk ainult kaks ruumi, kuid ei raatsi seda müüa, sest majaga on seotud helged mälestused veel ajast, kui kõik toad rõkkasid elust. Kuna aja jooksul väsib iga hoone, siis aastaid pooltühjana seisev eramu kaotab järjest ka turuväärtust. Mistõttu ühel hetkel, kui osapooled tõesti jõuavad otsuseni müüa, ei pruugi objekti väärtus enam olla amortisatsiooni tõttu nii suur, mis võimaldaks asemele osta suuruse poolest mõistlikuma ja ehk isegi senisest mugavama elamispinna.

Samamoodi peaks kiiresti asuma tegelema eluaseme müügiga, kui pere sissetulekud ühel või teisel põhjusel vähenevad ning on näha, et lähima aja jooksul olukord majanduslikult ei parane. On arusaadav, et sellise otsuse tegemine on väga raske, kuid peaks arvestama sellega, et eluaseme puhul on tegemist seisva rahaga, mis võib aidata elujärge parandada, kui seda müüa kohe, mil kodu on veel heas korras, hooldatud ning ilmselt ka seniseid sisustus- ja arhitektuuritrende järgiv. Kui müügiga oodata, siis hakkab ajapikku eluase, kuhu enam pole võimalik senises ulatuses investeerida, paratamatult lagunema ja moraalselt vananema ning sellest tulenevalt ka selle väärtus järjest kahanema. Arvestama peaks sellega, et korteri müük võtab keskmiselt aega 3 kuud, eramaja leiab endale uued omanikud keskmiselt 6 kuuga.

Samamoodi tuleks kaaluda kodu müümist, kui selle asukoht hakkab mõjutama pere rahakotti. Näiteks, perekond, kus lapsed on veel väikesed, võib probleemideta elada linnapiirist eemal, mõnes uuselamurajoonis, kus taristu ei ole veel nii hästi välja arenenud. Ühel hetkel kasvavad aga lapsed suuremaks ning puudulik ühistranspordiliiklus tähendab, et lapsi on vaja igapäevaselt vedada kooli, trenni, sünnipäevadele ning selline elukorraldus, kus üks vanem veedab oma päevad autoroolis ning ka sellega seotud arvestatav kütusekulu, ei pruugi olla kõige targem.  Siis tasukski mõelda sellele, kas senine kodu tuleks vahetada uue vastu, kus igapäevane elukorraldus oleks kõigile pereliikmetele mugavam ning seejuures ei hammustaks pere eelarvest suurt tükki.

Kuna kinnisvaraturu olukord on kõikuv, siis tuleks kodu müümisele mõelda siis, kui on näha, et turg seda soosib ning elamispinna eest on võimalik saada maksimaalne summa. Näiteks, kui olete juba pikemat aega arutlenud kolimist, kuid pole senini seda otsust vastu võtnud, siis turgu vaadates, on just praegu õige aeg müüa. Jah, lugesid õigesti – koduostjaid on hetkel rekordiliselt ka tänu 80ndate lõpul sündinud arvukale põlvkonnale, kes on endale kodu otsimas. Müüki tasuks planeerida hetkel ka sellisel juhul, kui on soov ja vajadus, kas kohe või lähiajal suurema elamispinna järele, kuid omafinantseering puudub. Tänu heale turuolukorrale on praegu suure tõenäosusega võimalik maksta elamispinna müügist saadud rahaga ära nii eluasemelaenu jääk kui ka järgmise korteri/maja omafinantseeringu osa.

Kui soovite täpsemalt enda või mõne oma lähedase elamispinna müügiga seotud detaile arutada, siis oleme valmis Sind aitama ja alati kõigest telefonikõne või e-kirja kaugusel. Kirjuta ka siis, kui soovid mõtteid vahetada, sest koos leiame alati selle kõige parema lahenduse!

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte