Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Miks tasub Paldiskisse investeerida?

Autor: Ruum Kinnisvara on 01/12/2020
| 0

Paldiski on otsekui unustatud merelinn, milles täna nähakse vähe potentsiaali. Julgeme aga öelda, et Paldiski on nagu Kopli Liinid Tallinnas – veel mõned aastad tagasi ei tahtnud paljud sinna oma jalga tõsta, täna on sellest saanud aga üks ihaldusväärsemaid uusi elupiirkondi Põhja-Eestis.

Tõsi, Paldiskile tuleb anda veel aega ning üleöö ei muutu see armastatud piirkonnaks nagu seda on samas lähedal asuv mereäärne Klooga-Rand. Kõik eeldused populaarseks Tallinna lähipiirkonna linnaks saamiseks on aga olemas: kaunis loodus, seejuures suurepärane ühendus nii pealinna kui lähedalasuva Keilaga ja tugev arengukava, mida toetab ka ettevõtete soov lähiaastatel piirkonda kõvasti investeerida.

Paldiski asub Tallinnast 52 kilomeetri ja Keilast 25 kilomeetri kaugusel. Rongiühendus pealinnaga on tihe ning tööpäevaseid väljumisi 15 ringis. Sõit võtab aega mõned minutid üle tunni. Oluline on seegi, et Lääne-Harju valla elanikud, kuhu kuulub ka Paldiski linn, sõidavad Elroni rongidega 60 protsenti tavahinnast soodsamalt. Suurem enamus elanikest käibki tööl kas pealinnas või Keilas.

Teine oluline fakt, mis räägib kodusoetamisel just Paldiski kasuks, on asjaolu, et kinnisvarahinnad antud piirkonnas on oluliselt rahakotisõbralikumad kui Tallinnas ja juba ka näiteks Keilas. Võrdluseks: Tallinna keskmine ruutmeetri hind on täna üle 2000 euro, Keilas jäävad need keskmiselt 1500 euro kanti, kuid uuselamutes küsitakse ka seal juba üle 2000 euro ruutmeetri kohta. Kui vaadata aga Paldiski kinnisvaraturgu, siis olenevalt kortermaja seisukorrast tuleb ruutmeetri eest välja käia 400 kuni 1000 eurot.

Seega, on Paldiskis võimalus saada oma raha eest rohkem ning seejuures ei pea kartma pere eelarve koormamist üle jõu käiva eluasemelaenuga.

Kes arvab, et Paldiskis polegi muud teha kui pankrannikul merd vaadata ja kodus passida, siis eksite kõvasti. Linnas on palju vabaühendusi, kes organiseerivad erinevaid üritusi, saab käia ujulas, lastele on mitmeid huviringe ja silma paistab järjest aktiivsemaks muutuv kogukond. Märkimist väärivad kindlasti ka erinevad sotsiaaltoetused – näiteks lapse sünnitoetus on 500 eurot, mis on suurem kui Tallinnas, samuti on soodustused lasteaiatasudelt ja huviringidelt.

Paldiski peaks kindlasti pakkuma huvi ka neile, kes soovivad oma raha kinnisvarasse investeerida. Kuigi paljudele võib see tunduda uskumatuna, näitavad arvutused, et üürikorterite tootlikkus on seal kõrgem kui meie pealinnas. Olulist rolli mängivadki madalad müügihinnad, kuid samas isegi pealinnaga konkureerida suutvad üürihinnad. Näiteks saame kinnistada, et keskmine tootlikkus Paldiski üürikorteriturul on 8-9 protsenti ning pange nüüd tähele: 1-toalise korteri puhul võib see olla isegi 13-15 protsenti aastas. Võrdluseks, Tallinna üürikorterite keskmine tootlikkus jääb 5-6 protsendi vahele ning 7 protsenti peetakse väga õnnestunud tehinguks.

Kui suutsime sind Paldiski suhtes ümber veenda või tahad mõningaid detaile veel täpsustada, siis võta ühendust Ruum Kinnisvara Paldiski eksperdist maakleri Alar Kõrega telefonil +372 5330 6604 või kirjuta alar@ruumkv.ee ja teeme juba koos ruumi Paldiskis.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte