Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Mida tähendab kinnisvara flippimine?

Autor: Ruum Kinnisvara on 28/12/2020
| 0

Flippimine on kinnisvaras küllaltki levinud termin, mis on seejuures paljudele turul aktiivselt tegutsejatele taganud majandusliku heaolu. Flip võib aga lõppeda ka flopiga.

Ilmselt pole paljud kunagi kuulnud sellist sõna nagu flippimine. Termin ise võib olla võõras, ent selle sisu väga lihtne. Piltlikult võib öelda, et flippides ostetakse renoveerimist vajav objekt, muudetakse see kaasaegsemaks ja müüakse kasumiga maha. See võib tunduda imelihtsana, sest unarusse jäetud kortereid ja maju on Eestis piisavalt ning uue tapeedi seina panemine ei tundu samuti kuigi keerulise ülesandena, ent raha teenimine ei ole alati enesestmõistetav ning kahjumisse jäämine väga lihtne.

Termin on algupäraselt pärit üle lombi Ameerikast nagu paljud kinnisvaraga seotud mõisted ning seal tehakse aastas sadu tuhandeid nii öelda fliptehinguid. Kinnisvaraturul tegutsemine on muutunud aga ka Eestis järjest populaarsemaks, mistõttu tasubki endale selgeks teha kõik flippimisega seotu ja rõõmuga jagame ka oma sisevaadet. Lisaks kinnistu olukorra parendamisele võib flippimiseks nimetada ka näiteks seda, kui objekt ostetakse majanduslanguse ajal ning hoitakse enda käes kuni buumi tekkimiseni, mil see lihtsalt kõrgema hinnaga, ilma remondi või parendustöödeta, maha müüakse. Samuti võib nii nimetada alla turuhinna ostetud korteri/maja kohe kallima hinnaga edasi müümist.

Kuigi võib tunduda, et pangakonto ainult paisub, siis tegelikult tuleb kõik tehingud väga täpselt läbi mõelda, sest kinnisvaraturg on ettearvamatu ning suuresti mõjutatud kõiksugustest meist sõltumatutest faktoritest nagu näiteks majanduslangus ja -tõus ning demograafilised eripärad.

Nii tasub ruumi, mida on kavas hakata renoveerima, osta ainult siis, kui tegemist on hinnaga, mis on tunduvalt väiksem hetke turuhinnast. Nii näiteks võiks silma peal hoida objektidel, mis on pandud ühel või teisel põhjusel kiirmüüki. Samuti on turvaline flippimiseks mõeldud kinnisvara soetada majanduslanguse ajal, mil hinnad on madalad.

Kindlasti tasub ka mõelda, kui palju tuleb ostetud korterisse/majja raha sisse panna. Kasumilootus on vaid siis, kui tegemist on kergemat sorti kaasajastamise ja renoveerimisega. Kui maja ostmise puhul selgub, et välisseinad on läbimädanenud ja vajaksid osalist vahetust, vundamenti läbivad mõrad või korteris tuleb kõik taladeni lahti lammutada, on tõenäoline, et kasum on, kas mõttetult väike või juhtub hoopis flop ehk arvestades objekti ostuhinda ja sinna sisse pandud raha ning hilisemat müügihinda, jäädakse omadega kahjumisse.

Lisaks renoveerimiseelarvele võib flop juhtuda aga ka siis, kui objekt lihtsalt ei asu kuigi ihaldusväärses piirkonnas. Seetõttu tuleb enne ostmist kindlasti ka uurida, millist kinnisvara ja mis hinnaga antud piirkonnas ostetakse.

Asukoha kõrval on aga sama tähtis tunda ka oma ostjat. Renoveerimise käigus tuleb läbi mõelda, kellele antud pind on mõeldud. Kas selleks on lastega pere, noored, kes soetavad esimese kodu, vanem paar, kelle lapsed on juba pesast välja lennanud jne?

Kui oled soetanud korteri piirkonda, kus enamasti otsivad elamist lastega pered, ei tasu seda renoveerida näiteks noore inimese esimeseks kodus, kus magamistubade asemel on kontor, walk-in garderoobituba või koht arvutimängude mängimiseks.

Flipist võib flop saada seega eelkõige siis, kui selle on ette võtnud inimene, kes tegelikult kinnisvaraturgu ei tunne ning pole varem seal aktiivselt tegutsenud. Seetõttu tasubki, kas ennast eelnevalt peensusteni turuga kurssi viia või võtta appi inimesed, kes oskavad aidata nii vastava kinnisvara leidmisega kui ka ennustada sektoris toimuvaid muutusi. Seetõttu soovitamegi neil, kel on huvi kinnisvaraga tegelema hakata, kuid teadmisi jääb vajaka, võtta ühendust meie maakleritega, kes oskavad anda nõu, millise objekti ostmine on mõttekas ja millise mitte.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte