Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Miks on kolmetoaline perekorter hea investeering?

Autor: Ruum Kinnisvara on 22/10/2021
| 0

Reeglina peetakse kinnisvarasektoris investeerimisväärilisteks kuni 2-toaliseid kortereid, mis asuvad Tallinna,Tartu ja teiste Eesti suuremate linnade kuumemates rajoonides. Seoses uute väärtushinnangutega noorema põlvkonna pealetulekuga, ruutmeetrihindade ning välistööjõu suurenemisega, on nõudlus tekkinud aga ka teistlaadi üürikinnisvara järele.

Kinnisvaraportaal KV.ee otsing näitab, et 1- ja 2-toalisi üürikortereid on Tallinnas 2021. aasta oktoobris saadaval 700 ringis, 3-toalisi, aga kõigest veidi üle 160. See toetab selgelt, et üürikinnisvara soetadespeavad investorid kindlamaks valikuks just pisemad kortereid kuna risk on väiksem, et need jäävad pikemaks perioodiks tühjana seisma. Samuti on selliste ruumide puhul madalamad erakorralised väljaminekud, mis aga tähendab suuremat tootlikkust. Kinnisvaramaaklerid ja teised valdkonnas tegutsejad on juba mõnda aega täheldanud, et väiksemate korterite kõrval nõutakse ühe rohkem ka suuremaid elamispindu, kuhu mahuks elama lastega pere ning mis ilmtingimata ei pea asuma linnasüdames, vaid hoopis äärelinna. Äärelinn annab võimaluse pere pesamunad muret tundmata koduuksest välja saata, naabruskonnas on olemas kõik vajalik ning ümbruskond väikestele inimestele turvalisem kui kesklinnas. Selliste pindade leidmine pole aga kuigi lihtne, sest perekorterid ja ka ridaelamud pole investorite seas seni veel väga populaarsed olnud.

Kas perekorterid üüriturul on hetketrend?

Kindlasti mitte ja selleks põhjuseid lausa mitmeid. Esimene neist faktoritest kindlasti kinnisvarahinnad, mis on hetkel ajaloo kõrgeimad ning teevad kodu ostmise keeruliseks just neile, kes tahaksid veidi suuremat elamist, kus lastel oleks oma tuba või lausa toad. Näiteks Mustamäel uusehituses asuva 3-toalise korteri eest tuleb täna välja käia 170 000 euro ringis, populaarses Põhja-Tallinnas võidakse aga sellises suuruses kodu eest küsida isegi 200 000 – 400 000 eurot.  See tähendab, et igakuiselt tuleb arvestada rohkem kui 1000 euro suuruse laenumaksega – nii aga ei jää muud üle, kui vaadata üürituru poole, sest pole ka mõtet osta korterit, kuhu tegelikult kõik pereliikmed ära ei mahu.

Teise põhjusena toome välja noorte perekondade väärtushinnangud. Kui varem oli kinnisvara omamine väga oluline, siis nüüd üritavad noored rohkem vältida enda pikaajalist sidumist kindla koha ja asjadega ning seetõttu pole ka kinnisvara ostmine sugugi esimene asi, millele oma raha kulutada.. Kodu on seal, kus on oma inimesed – olgu see siis päris enda oma või üürikodu.

Kolmandaks asjaoluks aga ka Eestis resideeruvate välisspetsialistide järjest suurenev arv, kes kolivad siia terve perekonnaga. Seejuures märkimisväärne on, et nemad otsivad rentimiseks isegi veidi kõrgemas hinnaklassis olevaid luksuskortereid ja -eramuid. Kuna selliseid üüripindu on täna turul väga vähe, siis kõige rohkem lõikavadki praegu taolisest uudsest olukorrast kasu need investorid, kes oskasid arenguid ette näha. Ennustatakse, et haritud välistööjõudu tuleb Eestisse järgnevatel aastatel aina rohkem, siis tasub üüriinvestoritel mõelda ka selle huvigrupi vajaduste peale.

Kõik üüriinvestorid võiksid hakata panustama perekorteritesse.

Lisaks ülalnimetatule on tegelikult argumente veel, miks perekorterid on head investeeringud. Näiteks tõsiasi, et sellise kodu valivad endale need, kes soovivad seal elada pikemalt kui mõned kuud või pool aastat ja loodetakse leida elamispind aastateks. Kinnisvara omanikule tähendab see aga vähem üürnikuvahetusega seotud väljaminekuid. Tasub ka märkida, et tegemist on reeglina siiski inimestega, kellel on stabiilne sissetulek, mistõttu ei pea liialt pelgama, et üüriraha jääb maksmata.

Üüriturg on keeruline, tehingud toimuvad kiirelt ning olem ausad, paremad pakkumised täna portaalidesse ei jõuagi, seega kui sinagi oled oma perele suuremat elamispinda otsimas või soovid investorina mõnda perekinnisvarasse raha paigutada, siis võta ühendust Ruum Kinnisvaraasjatundlike agentidega.

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte