Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kuus nõuannet alustavale kinnisvarainvestorile

Autor: Ruum Kinnisvara on 24/09/2021
| 0

Huvi kinnisvarasse investeerida on kasvanud hüppeliselt ja usutakse, et see on üks kindlamaid viise, kuidas enda ning oma lähedaste tulevik kindlustada. Kuna soov sellisel viisil raha paigutada on tekkinud ka inimestes, kes kinnisvaraturul toimuval varem silma peal ei ole hoidnud, jagame karjääri alguses olevale investorile mõned soovitused. Pidage aga meeles, et kinnisvarast saab edukas pensionisammas ainult läbimõeldud otsuste tegemisel.

Kinnisvara võib tunduda imelihtsa võimalusena raha teenida, kuid olgu öeldud, et päris niisama lihtsalt see ei käi. Iga korter, millesse säästud paigutatakse, ei hakka automaatselt teie sissetulekut tõstma. Samuti tuleb nentida, et kui pensionisambas kasvas raha iseseisvalt, siis kinnisvara puhul tuleb siiski ka ise oma aega ja teadmisi panustada.

Juba kogenud investoritel on reeglina päris mahukas kinnisvaraportfell ning nii on ka kasumi teenimine märksa kergem, kui objekte on mitmeid. Täna on aga investeerimishuviga palju just neid, kellel võimalik raha paigutada vaid ühte objekti ja jääda lootma, et tehtud otsus oli õige. Et oma valikutes kindel olla, jagavad Ruum Kinnisvara maaklerid mõned soovitused, mida sektoris tegutsedes meeles pidada. Siinkohal olgu öeldud, et ka mitmed meie ettevõtte maaklerid on täna investeerimisvaldkonnas tegusad.

Vaata ausalt otsa oma finantsseisule.

Pangad kinnitavad, et pensionisamba väljamaksed jäid keskmiselt suurusjärku 7200 eurot, millest tulumaksu maha arvutamisel jõudis inimeste pangakontodele 6000 euro ringis sääste.  Kui on soov kinnisvarasse investeerida, tuleb esmalt mõelda, kui palju raha on võimalik välja käia ning kas see üldse on mõistlik. Tuleb märkida, et kinnisvara mitte ainult ei too raha juurde, vaid sageli neelab seda isegi rohkem. Seega, kui ressursse on pigem vähe ning kinnisvarahinnad kõrged, võib olla mõistlikum hoopis oodata hindade langust ja alles siis tegutseda.

Millised on eesmärgid?

Kas unistad, et ostetud pinnast saaks tõesti sinu uus pensionisammas, mis toodab tulu ja mille saad ühel päeval kasumiga maha müüa ja mugavalt vanaduspõlve nautida? Kas see on esimene etapp suuremast plaanist investorina kinnisvaramaailmas ilma teha? Või on see lihtsalt rahapaigutus, millega sa ei kavatse järgnevatel aastatel midagi peale hakata ja loodad siis suurema hinnaga maha müüa? Kõik need soovid eeldavad erinevat lähenemist ja erisuguseid otsuseid.

Investeerimisotsus olgu julge, kuid mitte kunagi liiga.

Julge hudi rind on rasvane. Samas tuleb kõrva taga hoida mõte, et kui investeerimiseks mõeldud raha on pigem vähem, siis on kõige õigem minna välja kindla peale ehk investeerida 1-2 toalisesse korterisse mõnes kuumas üüripiirkonnas. Kui kõrvale pandud raha on rohkem, siis võib mõelda juba laiemalt. Näiteks on täna üüriturul suur puudus luksulikumatest elamispindadest, mille eest on võimalik kuus küsida üüriraha 1500-2000 eurot. Samamoodi on puudu 3-toalistest peredele mõeldud üürikodudest. Veel mõni aeg tagasi ei osanud keegi näha, et nõudlus sektoris nii palju kasvab. Seega, kes toona julgeid otsuseid teinud, lõikavad sellest täna ja edaspidi ilmselgelt suurt kasu.

Hoia oma reservi.

Kindlasti ei tohiks kogu vaba raha investeeringusse suunata, vaid osa sellest tuleks panna ka kõrvale. Elul on kombeks meid aeg-ajalt üllatada ning tuleb valmis olla selleks, kui soetatud pinnal tuleb kiiremas korras võtta ette suurem remont või korter jääb pikemaks ajaks üüriliseta.

Ära mine liiga hoogu!

See tähendab eelkõige seda, et kui eelarve on paika pandud, siis hoia sellest ka kinni. Paljud esmakordsed investorid võivad sisutuspoes hoogu minna või remonttööde käigus pea kaotada. Kallim diivan ja säravam lühter tähendavad aga automaatselt väiksemat tootlust ning kokkuvõttes ei pruugigi investeering end õigustada ning kinnisvarainvestori karjäär võib väga kiiresti lõppeda.

Üksinda võib jõuda kiiremini, kuid mitte kuigi kaugele.

Kinnisvarasektor on pidevas muutumises ja just seetõttu on oluline usaldada endast kogenumaid. Kui sinu tutvusringkonnas ei ole kinnisvarainvestoreid, kes on sellega juba aastaid tegelenud, siis ära arva, et sul polegi võimalust oma otsuseid kellelgigi läbi arutada. Näiteks oskavad nõu anda ka kinnisvaramaaklerid. Helista julgelt ja teeme koos Ruumi sinu unistuste täitumisele!

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte