Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kas müüa sisustusega või ilma?

Autor: Ruum Kinnisvara on 17/09/2021
| 0

Kui oled pannud tähele, siis nii mõnegi kinnisvarakuulutuse juures on märge, et elamispind müüakse koos sisustusega. Mida see tegelikult tähendada võib ja kas see kergitab ka objekti hinda?

Reeglina on kinnisvara müügikuulutuste juures fotod elamispindadest, mis on täielikult möbleeritud. Kas uus omanik võib ostes samuti nautida elutoa pehmet diivanit, magamistoa laia voodit ja moodsa köögi hüvesid, sõltub suuresti märkest kuulutuse juures. Siiski ei pruugi aga „sisustus hinnas“ viidata diivanile ja voodile, vaid ainult sisseehitatud mööblile nagu seda on köögi- ja vannitoamööbel ning näiteks sisseehitatud garderoobi- ja esikukapid.

Kui rääkida just sellisest mööblist, mida lihtsalt kolimisauto peale laadida ei saa, siis see võib mõnevõrra objekti hinda kergitada küll. Ilmselgelt sõltub hind sellest, millise kvaliteediga köögi või garderoobiga tegu ning kui palju ajahammas seda närinud on. Nii näiteks saab kahe samaväärse korteri puhul suuremat hinda küsida selle eest, milles on värske disainiköök. Siiski on siin üks konks – kui omanik on kulutanud püsisisustusele palju, objekti asukoht tõmbekeskustest eemal ja maja ise vana, siis ei ole suurema hinna küsimine õigustatud ega ka mõttekas.

Kodu müük tähendab paljudele uut algust, siis järjest levinum on see, et elamispind müüakse koos kogu mööbliga, sest uude kohta soovitakse osta seegi värske. Kui mitmed omanikud usuvad, et selliselt korteri või maja müümine tähendab ka koheselt võimalust küsida turuhinnast kõrgemat hinda, siis tegelikult on see arvamus vale. Üldiselt koos kasutatud sisustusega elamispinna müümine selle hinda ei tõsta ning turuhinnast märgatavalt kõrgema hinna küsimine ei ole õigustatud. Samamoodi ei tasu arvata, et kinnisvara hindamisel ruumides olev mööbel mõjutab kinnisasja tegelikust väärtuslikumaks arvama.

Siiski on kodu koos esemetega müümisel üks eelis – nimelt tunnevad inimesed rohkem huvi selliste objektide vastu, mis on sisustatud. Vähem aga vaadatakse neid, mida müüakse tühja karbina. Nimelt tekitab sisustus ostjas kodutunde ja loob ettekujutuse, kuidas ruumi kasutada saab. Isegi, kui ta tegelikult fotodel olevat diivanit endale ei taha.

Siiski ei tasu nüüd arvata, et mööbli olemasolu üldse mitte mingisugust rolli müügiprotsessis ei mängi. Tegelikult oleneb kõik suuresti ostjast.  Näiteks noored, kes oma esimest kodu ostavad, eelistavad reeglina juba möbleeritud elamispinda, kuhu on võimalik lisakulutusi tegemata kohe sisse kolida, et siis ajapikku hakata kodu oma eelistuste järgi sättima. Samuti on sellistest objektidest huvitatud kinnisvarainvestorid, kes tahavad oma ostu kiiresti kasumit teenima panna. Kuna sisustuse soetamine on üldjuhul üpriski suur väljaminek ja ka küllaltki ajakulukas, eelistavad nemad justnimelt paigutada raha kinnisvarasse, mis on juba korralikult sisustatud.

Kui sinagi oled otsustanud oma kinnisvara müüa koos seal sees oleva sisustusega, kuid pole kindel, kas seeläbi tasub pinna eest kõrgemat hinda küsida, pea nõu mõne meie valdkonda tundva eksperdiga. Kui oled aga hoopis ise uue elamispinna või investeerimisvõimaluse otsingul, mille sisustamisega ei tule vaeva näha, vaata üle meie pakkumised.

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte