Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Mille järele on täna üüriturul nõudlust?

Autor: Ruum Kinnisvara on 15/09/2021
| 0

Sügise algus on üüriturul kibekiire aeg, mille muudab tänavu eriliseks ka asjaolu, et turule on sisenemas terve hulk kinnisvarainvestoreid, kes loodavad oma pensionisambast väljavõetud raha just sellesse valdkonda investeerida. Kuigi üüriturul ellujäämine võib tunduda imelihtne, siis tegelikult tuleb sektorit ja selle muutumisi hästi tunda.

Üüriinvestor peab mõneti oskama ette näha tulevikku. See tähendab seda, et rahapaigutamisotsuseid ei tuleks teha mõne aasta taguse teadmise või trendi põhjal, vaid pigem osata vaadata, kuidas ja millises suunas turg liigub.

Loomulikult on olemas nii öelda kindlaid valikuid – näiteks 1-2-toaline kesklinna korter läheb alati kaubaks. Probleemiks võib aga kujuneda see, et taoliseid investeerimisobjekte on juba tuhandeid ning pakkumine kipub nõudlust ületama. See aga omakorda tähendab, et tootlus on väike ning investeering hakkab omanikule kasu asemel hoopis kahju tooma.

Samamoodi olid veel mõni aeg tagasi „moes“ mikrokorterid, mille järele oli turul suur nõudlus ja mis omanikele kõvasti tulu tõid. Täna taolised napilt paarikümne ruutmeetrised korterid enam nii populaarsed ei ole, sest neid on juba täitsa piisavalt.

Küll aga on nõudlus kasvanud turuosal, mille vastu senimaani väga suurt huvi pole olnud ning mille tõus üürituruorbiidile tuleb ilmselt paljudele üllatusena. Näiteks soovitatakse ja soovitame meiegi järjest rohkem investeerida 3-toalistesse või ka suurematesse perekorteritesse, sest neid hetkel turul napib ning järjest rohkem on rendihuviliste seas lastega peresid. Kuigi sellise objekti ostmine investeerimiseks nõuab suuremat väljaminekut, ennustatakse neile head tootlust. Samuti eeldatakse, et sellisesse korterisse kolivad pikemalt paikseks jääda soovivad inimesed, mis omakorda hoiab kontrolli all jooksvaid väljaminekuid nii korteri värskendamise kui ka kulutuste näol, mida tuleb uute rentnikke leidmiseks teha.

Järgmise üllatusena on nõudlus kasvanud ka luksuslike üürikorterite ja isegi –majade järele. Nii on näiteks turul ringi vaatavatel inimestel huvi selliste pindade vastu, kus üüri tuleb kuus maksta 2000 € ja rohkemgi. Ka selliseid objekte on täna renditurul suhteliselt vähe ning seetõttu näeme, et koos välisspetsialistide tulekuga Eesti tööturule, ei lahtu huvi kallimate pindade vastu veel mõnda aega.

Eelnevalt sai asukohana nimetatud Tallinna kesklinna, kuid see ei ole kindlasti ainukene piirkond, mis peaks investorite huviorbiiti kuuluma. Näiteks Tallinna Tehnikaülikooli ümbrus Mustamäel on alati olnud nii öelda „kuum“ tsoon, kus üürikorterite järele on nõudlus kõrge. Arenevaks piirkonnaks on pealinnas veel Ülemiste City, kus töötab palju välismaalasi, kes otsivad just veidi eksklusiivsemaid elamistingimusi. Tallinna kõrval ei tohi unustada aga ka ülikoolilinna Tartut, kus üüriturul on nõudlus juba aastaid suurem kui pakkumine ning üürihinnad ei jää sugugi Tallinnale alla.

Ruum Kinnisvara on üüriinvestoritele pakkunud juba mõnda aega võimalusi oma raha investeerimiseks ja olnud ka nõu, jõuga abiks selle kõige õigema valiku tegemisel. Kui sinagi vajad abi, siis meie maaklerid on valmis sind igakülgselt aitama.

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte