Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kümme asja, mille isiklik maakler sinu eest ära teeb

Autor: Ruum Kinnisvara on 28/10/2021
| 0

Kinnisvara ostmine, müümine või üürimine tundub esmapilgul imelihtsana – eriti tänases turuolukorras. Kogenumad aga teavad, et lihtsusest on asi enamasti kaugel ning nii võib sellest tekkida kiiresti täiskohaga töö, millega tegelemiseks lihtsalt ei ole piisavalt aega. Seepärast ongi mõistlik võtta appi kogenud maakler, kes aitab nii mõnegi asjaga, millega esmapilgul arvestadagi ei oska ning annab endast parima, et objekt leiaks võimalikult kiiresti uue omaniku.

Maakleri ainukeseks ülesandeks ei ole sugugi ruumide näitamine, vaid temalt saab abi ka keerulisemate valdkonda puudutavate küsimuste korral. Alljärgnevalt mõned näited, millega saame korteri või maja ostmise, müümise või üürimisega tegelevat inimest toetada.

 1. Määrame õige turuhinna. Miks on selle teadmine oluline, küsite? Loomulikult võib igaüks mõelda oma elamispinnale ise hinna, ent enamasti on need aga liiga optimistlikud ning müük võib jääda venima. Turuhinnaga müümine tähendab seda, et suure tõenäosusega leitakse ostja kiiresti.
 2. Koostame korraliku kuulutuse. See, et korteris on kolm tuba või majal kaks korrust on küll oluline, kuid ei anna huvilistele siiski objektist põhjalikku ülevaadet. Informatiivne kinnisvarakuulutus toob välja objekti olukorra, puudused ja soovitame lisada ka dokumentatsiooni, millal näiteks tehti viimati remonti, kui suured on kommunaalkulud ja/või millises olukorras on kortermaja, kus kõnealune pind asub.
 3. Teeme ülevaatlikud visuaalsed lahendused. Tänapäeval oskavad kõik telefoniga fotosid jäädvustada. Küll aga ei ole igaüks fotograaf ning nii ei pruugi isetehtud pildid anda huvilistele täit infot ruumijaotusest ja ka nende olukorrast. Kes soovib ostjatele elamispinnast eriti korraliku ülevaate teha, siis soovitame luua lisaks ka video, mis võimaldab ruumi vahetult ka kogeda. Mida kvaliteetsemad pildid ja rohkem visuaalseid materjale kuulutuse juures on, seda rohkem see pilku püüab ning usaldusväärsem tundub.
 4. Tegeleme ostu- ja üürihuvilistega. Kõnedele ja e-mailidele vastamine pole ju keeruline, aga tegelikult võib sellestki hetkega saada täiskohaga töö. Kui olete müügi- või üüriprotsessi toetama võtnud maakleri, siis tema ülesanne on ühtlasi tegeleda kümnete huvilistega ja vastata nende kõnedele, kirjadele, sõnumitele ning aktiivselt otsida neid ka juurde.
 5. Näitame ise objekti. Kuna elutempod on erinevad, siis suure tõenäosusega soovivad huvilised tulla elamispinnaga tutvuma väga erinevatel aegadel. Üks suurimaid plusse isikliku maakleri palkamisel on see, et tal on ligipääs objektile ning selle vahet hakkab sõitma tema ja teie kohtute alles tõsiste ostu- või üürisoovijatega.
 6. Kontrollime tausta. Kahjuks on kõik kuulnud kurbi lugusid üürikorteritest, kuhu sealsed elanikud on jätnud maha täieliku hävingu. Maakleritel on kohustus enne objekti näitamist teha inimesest korralik taustauuring või küsida ka kohtumisel pieteeditundega küsimusi, mis annavad märku võimalikest ohtudest.
 7. Tegeleme üüripinna jooksvate probleemidega. Mitmed kinnisvarafirmad ,sealhulgas Ruum Kinnisvara pakub lisaks ka kinnisvara haldusteenust. See tähendab seda, et kui inimesel on üürikorter, siis soovi korral võib ta selle jooksvate probleemidega tegelemiseks võtta appi asjatundliku kinnisvaramaakleri. Lisaks üürniku otsimisele on tema vahelüliks ka siis, kui uus elanik ei tea, kuhu veerikke korral helistada, organiseerib objektil suurpuhastuse või vajab lahendamist mõni muu mure.
 8. Aitame dokumentatsiooniga. Eelduseks, et kinnisvara kiiresti müüks, on korras dokumentatsioon. Kui näiteks eramul puudub ehitus- ja kasutusluba või korterit on renoveeritud nii hoogsalt, et unarusse jäi tehtud muudatused ehitusregistrisse kanda, siis muutub sellele uue omaniku leidmine kohe keeruliseks, sest pangad ei taha reeglina selliste objektide ostmiseks eluasemelaenu anda. Ise võib selliste dokumentide korda ajamine võtta aga aastaid. Kinnisvarafirmadel on mitmeid koostööpartnerid, kes teevad kohe kindlaks või on pädevus seda ise teha, millised paberid on puudu ning koostavad nimekirja sammudest, mis tuleb teha, et kõik korda saaks. Sellisel juhul peab arvestama, vaid mõne kuuga.
 9. Pakume lahendusi, et objekt kiiremini müüks. Kinnisvaramaakleri ülesandeks on ühtlasi mõelda välja lahendusi, kuidas üürnikku või uut omanikku ootav pind turul nähtavaks muuta. Nii anname soovitusi mõni sein teist tooni värvida või teha kerge, iluvigasid parandav remont. Tühje pindu saab aga maakleri abiga ihaldusväärsemaks muuta sisustuslavastuse abil. See tähendab seda, et kodu sisustatakse osaliselt või täielikult ning inimesel tekib kohe ettekujutus, kui mõnus tal seal elada oleks. Muide, sisustuslavastuse kasutamine pidavat aitama elamispindu müüa 25 protsenti kiiremini.
 10. Aitame lepingutega. Maaklerid ise lepinguid ei koosta, seda teevad siiski notarid ja nii ka Ruum Kinnisvara puhul. Küll aga aitame jälgida, et tehingu tegemisel ei oleks takistusi, edastame notarile vajalikud dokumendid ja leiame ka esimesel võimalusel kalendrist selle vaba aja, et tehing toimuks võimalikult kiirelt.

Kui mujal maailmas on isikliku maakleri olemasolu juba mõnda aega iseenesestmõistetav, siis lõpuks on hakanud ka Eestis see trend levima. Kui sinagi väärtustad oma aega ning soovid kinnisvaraturul edukas olla, siis usalda oma vara kogenud maakleri kätte. Ruum Kinnisvara turgu tundvad eksperdid ootavad sinu kõnet.

Jäta kommentaar

 • Otsing

  0 € kuni 1,000,000 €

  Rohkem filtreid
 • Kategooriad

Võrdle objekte