Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Milline kinnisvara müüb kõige paremini?

Autor: Ruum Kinnisvara on 28/08/2020
| 0

Nagu igaühe jaoks on kuskil keegi, siis on ka igale kinnisvaraobjektile ostja olemas. Küll aga lähevad osad võimalused turult mõne tunniga, teised on müügis aastaid. Turuteadliku kogemuse tulemusena oleme märganud aga mõningaid ühiseid nimetajaid, mis on kiire ja ka eduka müügitehingu aluseks.

Õiglane hind. Mälestused ei maksa uuele omanikule kahjuks mitte midagi ning seetõttu ei tasuks omanikul endal hinda määrata, vaid seda tuleks lasta teha professionaalil. Omanikud nimetavad maakleritele tihti liiga kõrge soovitud hinna, mis potentsiaalsetele ostjatele tundub põhjendamatu. Kui turg on parasjagu tõusujoones, jõuab hind ühel hetkel turuseisule järgi, kui langeb või seisab, võib müük venida pikaks. Õiglasest hinnast saab aimu huviliste järgi. Kui neid ei ole, on objekt liiga kallis ja kui huvi meenutab Osturallit, siis on ilmselt hind liiga madalaks pandud.

Asukoht. Koolid, lasteaiad, rongi- või bussiliiklus ning hea infrastruktuur on vaid mõned märksõnad, mis ostjaid meelitavad. Lisaks on suurem asustus mõningate jaoks turvalisem valik, sest naabrid on ümberringi. Küll aga võib olla ideaalne asukoht mõnele ka sügavas metsatukas olev talu, mille olemasolust ei anna miski märku ning kus lähim naaber asub kilomeetri kaugusel.

Suurus. Nagu tekitab küsimusi 40m2 kolmetoaline korter, mis on mõeldud potentsiaalselt väikesele perele, tekitab küsimusi ka 95m2 kahetoaline korter, mis tundub enamjaolt kahele inimesele liiga suur. Klassikalised lahendused leiavad alati kiiremini ostja, kui eriplaneeringud.

Korrektne kuulutus. Koduostjad pettuvad tihti kuulutustes, kus kolmas tuba tähendab välja ehitatud rõdu või trepialust salakambrit. Ka kesklinna korter, mis asub tegelikult äärelinnas, muudab kliendid morniks. Mõistlikum on lisada kohe korrektne info kuulutusse, et potentsiaalne ostja ei peaks asjatult oma aega raiskama ja kehva tundega lahkuma.

Pakkumine ja nõudlus. Ääremaal on tihti pakutavaid kortereid liiga palju turul ja ükskõik, mis hinnaga neid ei müüda. Väiksemates linna lähedal asuvates alevites on korterite “kaadrivoolavus” aga jälle nii väike, et kui mõni müüki tuleb, läheb see kiiresti, kuna huvilisi on jõudnud peale kasvada ja juurde tekkida. Enne, kui kinnisvara müüki paned, võta meiega ühendust või uudistada ringi ise kinnisvaraportaalides. See annab aimu, kas korter või maja on “maasikas”.

Täpne dokumentatsioon. Täna nõuavad notarid ja pangad objektide dokumentatsiooni, mis oleks võimalikult korrektne. Kui ehitusregistri järgi on korteris üks tuba koos köögiga, aga pank finantseerib kolmetoalist, siis tekivad mured ja soovitakse selgust. Samas olgem ausad, keegi akende ja uste laiust mõõtma ei tule. Samuti võiks majal olla olemas kasutusluba. Ilma korrektsete dokumentideta on raske panga abil endale kodu soetada. Küll aga on sellised pärlid tunduvalt madalama hinnaga ning kellel summa tagataskus, saab endale vähema raha eest rohkem.

Lühiajaliste majutuste küsimus. Kuna lühiajaline majutamine on kogumas aina rohkem populaarsust, on see koduotsijad (eriti lastega pered) teinud äärmiselt ettevaatlikuks, ning tihti uuritakse, kas mõni korter ka sellist otstarvet teenib. Kuna levib arvamus, et turistid tulevad majutusasutustesse pidutsema, siis välditakse maju, mis juba eos võivad põhjustada magamata öid.

Need punktid on aga vaid mõningad, mis võivad potentsiaalse müügi taga olla, kuid ei pruugi. Kui oled oma kinnisvara müümas, lase meil juhtimine üle võtta ning analüüsida oma objekti kuulutust – äkki oskame Sulle soovitada midagi, mis huvilisi nagu mesilase meepoti ümber tiirutama kutsub.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte