Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Miks on oluline omada isiklikku maaklerit?

Autor: Ruum Kinnisvara on 27/10/2020
| 0

Küllap on paljud enne kinnisvaraturule suundumist mõelnud, et tehingu tegemine, olgu selleks siis ost, müük, üürimine või veel midagi muud, on lihtsamast lihtsam. Enam ei tule ju kuulutusi naelaga postide külge taguda või helistada kümnetesse väljaannetesse, et oma kuulutus sinna saada. Ometigi ei pruugi kõik nii libedalt minna ning turult võitjana väljumine võib osutuda parajaks katsumuseks. Just seepärast tulekski mõelda isikliku maakleri peale.  

On ju tuntud väljend, et igaüks jäägu oma liistude juurde. Maaklerid turgu nagu oma kümmet sõrme ning oskavad ennetada ja aidata ka kõige ootamatumate probleemidega. Ilmselt teab igaüks mõnda maja, korterit või maalappi, mida müüakse juba aastaid ja tundub, et edutult. Suure tõenäosusega on sellisel juhul tegemist olukorraga, kus omanikud on ise oma nõu ja jõuga astunud kinnisvaraturule ning seal mingil põhjusel hätta jäänud.  

Mistahes objekti müügiks ettevalmistamine algab tegelikult ammu enne seda, kui müügikuulutus kuhugi üles läheb ja isiklik maakler ongi see, kes asub omanike kõrvale just sel hetkel, kui sünnib otsus oma kinnisvara müüki panna. Samamoodi tegelikult ka siis, kui müügi asemel on plaan hoopis uus elamine soetada või kinnisvara üürile anda, võtta 

Nii öelda ihumaakleri omamise eeliseks ongi see, et tema vaatab objekti, olgu selleks siis omaniku enda kodu, tema vanemate oma, ämma ja äia talu või hoopis midagi muud, täiesti värske, samas emotsioonitu, ent turuteadliku pilguga. Ta näeb, et põrandal olev kriim ei ole mitte mälestus laste lapsepõlve mängudest, vaid ebatäius, mis võtab müügihinnast mõne tuhande maha ning mis tuleks pigem enne müüki korda teha. 

 Järgmiseks tähtsaks otsuseks on müügihind. Loomulikult on omanikel oma ettekujutus, kui palju raha nad oma pangakontole pärast tehingu tegemist ootavad, kuid enamasti ei ole see kuigi realistlik ning nii võibki jääda müük aastateks vinduma. Isikliku maakleri kaasamisel oskab professionaal objektile, arvestades turu olukorda ja piirkonda, õige hinna määrata, mis kiirendab ka müügiprotsessi. Samamoodi on ta abiks korralike fotode-videote tegemisel, sageli ka sisutuslavastusel ning müügikuulutuse kokku panekul. Kes nüüd mõtleb, et tunneb end fotosid klõpsides mugavalt ning kirjutaminegi on käpas, siis milleks ikkagi mulle isiklikku maaklerit? Vastus on lihtne. Täna, mil turul on pakkumisi palju, võib ka ilusate fotode ja meeleoluka tekstiga kuulutus rippuda portaalides üleval kuid, kui mitte aastaid.  

Ihumaakleri järgmiseks trumbiks on tema kontaktivõrk, mis on temal kasutada potentsiaalse ostja kiireks leidmiseks. Kindlasti võib märkida ka seda, et hea maakler on ühtlasi ka turundus- ja müügigeenius, kes suudab igasuguse objekti huvilistele mingit pidi atraktiivseks muuta.  

Vähemtähtis ei ole kindlasti ka see, et isiklik maakler oskab aidata ka kõikvõimaliku paberimajanduse ja bürokraatiaga. Näiteks, kui paljud teavad, kuhu pöörduda, kui majal pole ehitus- või kasutusluba või elektriprojekti? Isiklik maakler kontrollib nende olemasolu juba enne, kui nende võimalik puudumine tehingu tegemisele saatuslikuks võib saada. Samamoodi on ta kohal siis, kui on vaja valmistada ette dokumente tehingu tegemiseks ning aitab kõikvõimalike juriidiliste küsimustega.  

Ihumaakleri omamise plussiks on veel see, et ta on nõu ja jõuga abiks ka siis, kui tehing tehtud ning vaja mõelda elulisemate probleemide peale. Näiteks oskab ta kindlasti soovitada vajadustele sobivamat uut eluaset, ägedat kohta, kuhu müügitehingust saadud raha investeerida ja isegi millist seinavärvi valida oma uues kodus – kui endal selle koha pealt mõte peaks täitsa otsa olema lõppenud.  

 

 

 

 

 

 

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte