Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Kust leida veel enne aasta lõppemist uus kodu?

Autor: Ruum Kinnisvara on 17/12/2021
| 0

Olgem ausad, tänast turuolukorda vaadates võib tunduda, et uue elamispinna leidmine veel selle aasta loetud nädalate jooksul on pea võimatu, siis tegelikult ei ole tegemist sugugi utoopilise unistusega. Tuleb ainult teada, millist kinnisvara jahtida.

Uudised nagu oleks kinnisvaraturul elamispinnad otsa lõppenud ja kui tõesti tahad midagi osta, tuleb oodata kuid või isegi aastaid, on tegelikult eksitavad. Jah, kui uus kodu peab ilmtingimata asuma uusarenduses, siis nende ehitust me kiirendada ei saa. Küll aga ei tasu alahinnata järelturu kortereid, mida on tegelikult saada mitteavalike pakkumistena isegi rohkem kui kinnisvaraportaalidest mulje jääb. Selliste salapakkumiste seast aga uue elamispinna leidmine on võimalik ainult hea maakleri abiga.

Miks tasub eelistada järelturu korterit uusarendusele?

Lisaks sellele, et järelturu korteritest väga paljud on valmis koheseks sissekolimiseks või vähemalt on võimalik lõplik ostu-müügileping sõlmida kohe, on tegelikult põhjuseid just nende korterite soetamiseks veel.

Kuna paljud uusarendused, mida müüakse, on olemas alles paberil, siis nende ostusoovi korral sõlmitakse esmalt võlaõigusleping. Sellisel juhul jääb teatud risk, et kui arendaja soovib hinda tõsta ning kui teie suuremat summat maksta ei soovi, taganeb ta teiega sõlmitud lepingust ja müüb selle hoopis kellelegi teisele.  See võib kaasa tuua väga suuri probleeme siis, kui senine eluase on näiteks uude kolimise ootuses ja ostu finantseerimise eesmärgil juba maha müüdud.

Veel on järelturu korterite puhul selgem ülevaade igakuistest lisaväljaminekutest. Uusarenduste puhul ei tea ju tegelikult keegi, kui suureks kommunaalkulud ja igakuised lisaväljaminekuid kujunevad. Järelturu korterite puhul on aga võimalik eelmiselt omanikult küsida kommunaalarveid.

Kuna täna müüakse nii öelda teise ringi kortereid enamasti koos sisustusega, siis annab see pingelise eelarve korral ka võimaluse uude elamisse sisse kolida, ilma et peaks muretsema, kust leida vahendid elementaarse sisustuse ja ka tehnika soetamiseks. On ju kodu sisustamine ning sealhulgas köögimööbli soetamine üks suuremaid väljaminekuid, millega peab uusarendusse kodu soetades arvestama.

Samuti on võimalik sama raha eest järelturult osta enamasti ka mõnevõrra suurem korter. Paljud on ka seisukohal, et vanemate kortermajade planeeringud on tänastest paremad, andes kõigile pereliikmetele ühest küljest rohkem privaatsust, aga pakkudes samal ajal elamiseks ka avaramaid võimalusi. Näiteks analüüsiti alles hiljaaegu YLE päevauudistes Helsinki uusarendusi ja kohalikud eksperdid leidsid, et need ei paku elamiseks piisavalt häid tingimusi.

Lisaks eelnimetatule räägib järelturu korteri ostmise kasuks veel asjaolu, et kortermaja ehituskvaliteedist on selgem ülevaade. Täna ei oska tegelikult keegi öelda, kui hästi või halvasti on ehitatud uued majad ja kuidas need aastatele vastu peavad.

Seega, kindlasti ei peaks arvama, et koduvahetus tuleb teha ainult siis, kui on võimalus kolida uusarendusse. Kui turul aga hetkel pakutavate seas sinu perele sobivat pole, siis ei tasu ostu tegemist siiski edasi lükata. Ka järelturul on kortereid, mis ei jää uusarendustele kuidagi alla ning mille saad endale soetada veel enne aasta lõppemist. Ülevaate meie pakutavatest objektidest leiad SIIT, kui tahad aga saada osa veelgi ahvatlevamatest pakkumistest, siis võta ühendust mõne meie maakleriga, sest kõige paremad elamispinnad kinnisvaraportaalidesse ei jõuagi.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte