Septembrikuu on üürituru üks aktiivsemaid, sest paljud on uue töö või õpingute tõttu koduotsingul. Tavapäraselt on siis turul ka kõige laiem üüripindade valik. Küsimus on selles, kas üürikodu otsija ja üürikodu omanik peaksid iseseisvalt hakkama üksteist otsima või tasuks vahemeheks appi võtta professionaalne maakler?
Paljud on seisukohal, et maakleri palkamine on pillav luksus nagu näiteks pesu pesemine pesumajas või iganädalane koristusteenus. Kui endal pea otsas, telefon ja internet olemas, siis ei tohiks ju elamispinna või üürniku leidmine sugugi keeruline olla. Tegelikult võib see aga osutuda oluliselt närvesöövamaks kogemuseks, kui esiti arvata oli. Nii näiteks võib üürikorteri otsijal ajada närvi mustaks see, et pakkumisi on palju ning seega ka inimesi, kellega kontakt tuleb luua, omajagu. Omanikule võib aga meelehärmi tekitada asjaolu, et huvilised helistavad, sõnumeerivad ja saadavad e-kirju hommikust õhtuni ning mõnel juhul isegi öötundidel. Kuna täna kipub suur enamus üüripindade soovijatest olema välismaalased, muudab see olukorra veelgi keerulisemaks. Nii nende kui lugematute teiste probleemide tekkimisel tasubki appi võtta maakler.
Näiteks, kui tegemist on üürikorteri omanikuga, siis võttes appi maakler ei tule tal kulutada oma aega üürisoovijate kirjadele ja kõnedele vastamisele. Maakler kogub ise huvilised kokku ning seejuures teeb neile ka korraliku taustakontrolli. Nii on välistatud, et üüripinnale tuleb elama nagunii juba makseraskustes inimene, kellele ilmselgelt käib korteri üürimine üle jõu ning keda tuleb hiljem taga otsima hakata. Samuti ei tule maakleri abi kasutades hakata ise juristi mängima ning üürilepingut koostama, vaid maakler aitab lahendada ka kõik korteri väljaüürimisega tekkivad juriidilised probleemid.
Kui aga oled ise üürikorteri otsingul, siis maakler on see, kes nii öelda eraldab terad sõkaldest. See tähendab seda, et selle asemel, et ise käia vaatamas kümneid kortereid, koostab tema, vastavalt sinu maksevõimekusele ja piirkonnasoovile, valiku potentsiaalsetest üürikorteritest. Ühtlasi jälgib ta, et omanik Sind tüssata ei proovi, jätab midagi rääkimata või mingi olulise asja (näiteks, et lahtikäiv diivan on tegelikult katki või pliidi ahi ei tööta) üürilepingusse kirjutamata. Viimased on eriti olulised just seetõttu, et hiljem võib tekkida olukord, kus pead nende väidetava katki tegemise ise kinni maksma. Kuigi sellised asjad võivad tunduda enesestmõistetavana, siis enamik inimesi on võõra korteriomanikuga, keda nähakse esmakordselt, suheldes närvis ning unustavad nii mõnegi olulise asja. Samuti tasub maakler appi võtta juhul, kui kavatsed üürikorterisse kolida mitte üksi, vaid koos oma lemmikloomaga. Kuna omanikud reeglina ei taha mööblit kraapivaid ja maha pissivaid Miisusid–Pontusid oma üüripinnal näha, siis võib juhtuda, et kümnetest valikutest ei jäägi midagi järgi. Tõsi, lemmikloomaga üürikodu leidmine võib keeruline olla ka maakleri abiga, kuid nemad on läbirääkimistes kogenenumad ning oskavad omanikule pakkuda võimalusi, mille peale ise ei pruugi tullagi ning millest tal on raske keelduda.
Just sellepärast lõimegi Ruum Kinnisvara – et koduvahetuse mure asenduks hoopis mõnusa ootusega uue eluetapi ees. Isegi kui soovid pidada nõu ja mõtled, et äkki ikka võtaks seikluse ise ette, siis enne kui teed lõpliku otsuse, võta ühendust.