Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Mis toimub üüriturul?

Autor: Ruum Kinnisvara on 10/08/2022
| 0

Kätte hakkab jõudma aasta kiireim aeg üüriturul. Kardetavasti võib tegemist olla aga ka ühe ajalooliselt keerukaima sügisega neile, kes otsivad just ajutist elamispinda.

Üüriturul on üks äärmus asendunud kiiresti teisega. Kui epideemia lõi üürihinnad alla ning pakkumiste arv ületas nõudlust mitmekordselt, siis sõda Ukrainas viis turu hoopis teise olukorda, kus üürikorteri soovijaid on palju, kuid turul pakkumisi lausa rekordiliselt vähe.

Üürihinnad võivad viiendiku võrra tõusta

Eriti keeruline on olukord taskukohasema hinnaga üürikodudega, mille vastu tunnevad suurt huvi nii ukrainlastest sõjapõgenikud kui ka näiteks elamispinda otsivad tudengid.

Olukord on komplitseeritud kõikjal, eriti aga Tallinnas ja Tartus. Viimases on järjekorrad lausa nii pikad, et paljudele huvilistele antakse kodu leidmise lootust alles poole aasta pärast.

Lisaks elamispindade vähesusele, on näha ka üürihindade kiiret kasvu, millele palganumbrid ei taha järele jõuda. Analüütikud ennustavad, et lähiajal võib turul näha isegi 20-protsendilist üürihindade kasvu. Kui vaadata kinnisvaraportaali KV.ee üürikodude pakkumisi, siis Tallinnas on juuli lõpu seisuga saadaval ainult veidi alla 600 1-2-toalise korteri. Seejuures 2-toalise puhul tuleb arvestada juba 500-600 euro suuruse üürisummaga. Uusarendustes kerkivad need aga juba isegi üle 1 000 euro.

Uut tüüpi üürijad

Lisaks sõjapõgenikele ja üliõpilastele on aga üüriturul pead tõstmas ka Lääne-Euroopas ilma tegev trend, kus inimesed elavad pigem üüri- kui isiklikul elamispinnal. Seoses rekordiliste korteri ruutmeetri hindadega (2022. aasta II kvartalis maksis Maa-ameti andmeil uue korteri ruutmeeter Tallinnas keskmiselt juba 3 512 eurot ja järelturu oma 2760 eurot), mis stabiliseerumise märke veel ei näita, on kodu ostmine muutunud väga kalliks ning paljudele kättesaamatuks.

Lahenduseks ongi ostmise asemel selle üürimine. Sellise trendi levik survestab aga turgu veelgi ning kasvatab nõudlust ka veidi suuremate perekorterite järele, mida Eestis on niigi vähe ning millesse üüriinvestorid ka heitliku turuolukorra tõttu ei julge investeerida.

Üüriturg laieneb tõmbekeskustest eemale

Kui senini on üüriturg keskendunud peamiselt suurlinnadele, siis nüüd on näha ka kodu otsijate huvipiirkondade laienemist. Näiteks on nõudlus tekkinud Keilas ja Raplas asuvate üüripindade, aga ka näiteks Paides ning Rakveres asuvate kodude järele. Kriteeriumiks on hea maantee- või rongiühendus. Selline trend on kindlasti mõttekohaks ka üüriinvestoritele, et need julgemalt ressursse paigutaks väljaspool tõmbekeskusi asuvatesse elamispindadesse, kuna nõudlus ajutise ruumi järele on nendes piirkondades kerkimas isegi suuremaks kui see on suurlinnades.

Seoses keeruka turuolukorraga tuleb üürikorteri otsijatel kindlasti varuda aega ja kannatust. Selleks, et protsess läheks kiiremini tasub kindlasti võtta appi ka maakler, kelle kaudu võib leida ka sellise kodu, mida portaalides veel ei pakutagi. Meie maaklerite kontaktid leiad siit ning ülevaate Ruum Kinnisvara avalikest pakkumistest leiad siit.

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte