Ilmselt on igaüks klikkinud mõnele ilusate piltidega kinnisvarakuulutusele isegi kui pole vähimatki plaani lähiajal korterit või maja osta. Juba see näitab, kui olulised on tänapäeval kinnisvarakuulutuste juures olevad fotod.
Ütleme kohe ära – mida ilusamad ja professionaalsemad fotod, seda rohkem müügikuulutus tähelepanu tõmbab. Põhjus, miks täna paljud paluvad müüki minevat objekti pildistama professionaali, peitubki selles, et kuulutuse juures olevad fotod ei anna mitte ainult ülevaadet müüdavast varast, vaid peavad panema inimese telefoni haarama, et pinda oma silmaga vaatama tulla ja lõpuks ka ära osta.
Kuna kinnisvara pildistamine on mõnevõrra keerulisem ülesanne kui endast viisakas selfie teha, siis üldjuhul soovitame müügipiltide tegemise usaldada spetsialistidele. Seda eriti kallimate objektide puhul, sest kehvad fotod ei pruugi kuulutuse vaatajatele õigustada küsitavat hinda.
Küll aga peaks meeles pidama, et nii professionaali kui ka omaniku enda tehtud pildid peaksid siiski andma objektist reaalse ülevaate. Need ei tohi olla liiga töödeldud või varjata tegelikku olukorda.
Loomulikult on see müüja otsus, kas ta usaldab enda fotosilma või otsustab palgata fotograafi. Olgu otsus, milline tahes, jagame mõned näpunäited kinnisvara pildistamiseks, sest ka iga piltnik on kuskilt oma karjääri alustanud.
- Enne pildistama asumist säti mööbel selliselt, et see näeks fotol ilus välja. Näiteks väldi, et diivan või mõni tool jääks pildile seljaga ja tõmba toolid söögilaua alt veidi välja. Samuti tasub üle vaadata lambid, mis on tihti sätitud sellisesse asendisse, et nad valgustaksid diivanil lamavat raamatulugejad või laua taga töötavat inimest. Enamasti näevad aga teatud nurga alla sätitud lambid fotol imelikud välja ning targem oleks neid oma loomulikku asendisse tagasi panna. Samuti korja ära kõik juhtmed ja kaablid, mis võivad fotole jääda. Kuigi võib tunduda, et keegi neid nagunii ei märka, siis tegelikult tõmbavad need vaataja fookuse endale ning mõni tähtis ruumidetail võib seetõttu jääda märkamata.
- Pea meeles, et igal fotol peab olema fookus. Vaata, kuhu sa tahad, et potentsiaalse ostja pilk peatuma jääks? Kas selleks on kamin või mõni tool või hoopis seinal olev maal?
- Vali õige pildistamise kõrgus. Enamasti üritatakse pildistada võimalikult kõrgelt, mis on aga vale. Tegelikult tuleks interjööri pildistada umbes oma vöökoha kõrguselt.
- Väldi välguga pildistamist! Parimad ruumifotod on need, kus kasutatakse loomulikku valgust ning just pika säriajaga üritatakse saada võimalikult valge pilt. Samuti väldi lampide põlema panemist, sest kui reaalselt võivad erinevat tüüpi valgusallikad muuta olemise hubaseks, siis fotodel see kuigi hea välja ei näe. Kui tõesti tuleb välk kasutusele võtta, siis katsu see suunata lakke.
- Maksimaalse päevavalguse saamiseks võta juba enne pildistamist akende eest ära kõik, mis võiksid ruumi vähegi pimendada: suured potitaimed, kardinad, mööbel jne.
- Ürita fotole luua sügavust. Kõige lihtsam on näiteks elutuba pildistada läbi esiplaanil oleva poolavatud ukse.
Muide, sama oluline kui on piltide kvaliteet, on ka see, millises järjekorras need üles riputada. Nimelt näitab statistika, et isegi kui vannituba on imekaunis, siis kui see on kinnisvaraobjekti avafotoks, ei ole kuulutus eriline klikimagnet. Pigem klõpsatakse lahti kuulutus, mille esimeseks pildiks on vaade elutoast või köögist.
Ruumi pildistamine võib tunduda küll imelihtsa ülesandena, kuid tegelikult on nüansse, mille peale mõelda omajagu. Kui soovid selle töö jätta kindluse mõttes siiski professionaalidele, siis saame sind aidata. Selle asemel, et hakata ise otsima sobivat fotograafi, palu meie abi. Oleme loonud Ruum Kinnisvara eesmärgiga pakkuda oma klientidele täislahendusi, mis ühtlasi tähendab ka korralikke müügifotode tegemist.