Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

Looduslähedus ja eklektika – sisekujundustrendid 2021. aastal

Autor: Ruum Kinnisvara on 26/01/2021
| 0

Interjööris saab sellel aastal rääkida kahest äärmusest: looduslähedasest ja ehk veidi hipilikust stiilist ning luksuslikumast kodukujundusest.

Kuna köök on kodu süda ja ühtlasi ka ekspertide hinnangul esimene asi, mida kodu puhul vaadatakse ja millele ollakse kõige avatumad raha kulutama, siis esmalt peatume just selle ruumi sisekujundustrendidel.

Jätkuvalt on hinnas tumedates toonides köögid. Eriti kõrged stiilipunktid saab tumeda puitköögi eest. Nende kõrvale on aga ilmunud midagi ka tõelistele värvifännidele. Nimelt võib ruumile läheneda eriti loovalt ja tuua sinna nii palju toone, kui hing ihaldab ning mida eklektilisem, seda parem!

Kelle stiilimeel soovib aga kodus näha pigem luksuslikku klassikat, siis olgu märgitud, et köögimoes on võimsalt esile kerkimas klassikaline marmor. Näiteks sellisest materjalist tasapinnaga köök saab hetkega kodu keskpunktiks ning peab ajahambale hästi vastu nii füüsiliselt kui ka moraalselt. Kuna marmor on kallis, siis turul on pakkuda ka omajagu sarnaseid kunstmaterjale, mis tõele au andes ei jää originaalile sugugi alla.

Kui vaadata kokkamisruumist edasi, siis mängulisust leiab ka mujalt elamisest. Näiteks elutuppa soovitavad sisekujundajad tuua kõikvõimalikke skulptuure ja kujukesi. Seejuures tasub meelde jätta, et need ei pea olema sugugi igavad steriilsed kuubid, vaid keegi ei keela riiulile sättida roosat flamingot või kuldset baleriini.

Kellele aga reegleid järgida ei meeldi, saab endale stiilse interjööri ikkagi. Veel soovitavad sisekujundajad kombineerida omavahel võimalikult erinevaid stiile. Näiteks, kellele elutoa kujukeste galerii väga meeltmööda pole, siis vabalt võib seal kokku sobitada erinevaid ajastuid ja stiile. Elutuppa uut diivanit valides võib aga kõrva taha panna järgmise vihje: pruun nahk on väga moes!

Kui kodus on eraldi ka söögituba, siis seda sisustades võiks snitti võtta 1970ndatest ja seda just rotangihulluse võtmes. Viimast on ruumi kõige lihtsam sobitada näiteks söögilaua toolide näol.

Kuna looduses viibimine on olnud lõppenud aasta märksõnaks, siis on suhteliselt loogiline, et loodus on tunginud ka interjööri. Nii on au sees toataimed – mida suuremad ja uhkemad, seda parem. Samuti on loodusest ja retrost inspireeritud ka tapeedimaailm. Näiteks näeksid sisekujundajad hea meelega stiilses elutoas ülisuure taimemustriga tapeeti. Kui sinna juurde lisada veel puitelemente ja miks mitte ka puiduseid valgusallikaid, võite kindlad olla, et teie elamine hingab trendirütmis.

Liigume edasi ja võtame tähelepanu alla kodukontorid. Kui ruutmeetritega ei ole priisata, siis peab appi võtma kavalad lahendused. Nii võite teiegi mõelda, millisesse kappi annab peita inspireeriva kontorinurga või kuhu saaks püstitada lisaseina või innovaatilise ruumijagaja, et kodukontor ei vallutaks elutuba ja vastupidi.

Alanud 2021. aasta on kodukujunduses pigem iseendale meelepärase ruumi loomine, mille juures ei tasu end kohe kindlasti tagasi hoida. Kes tervet kodu siiski ümber teha ei taha, võib trendikust lisada ka vaid detailidega. Kõige lihtsam on seda teha, võttes appi tänavuse aasta niinimetatud ametlikud värvitoonid: kollase ja halli. Lisa ruumi selles toonis patju, tekke või midagi muud meelepärast. Peaasi, et sinu endal ja lähedastel oleks oma kodus hea olla!

 

 

 

 

 

 

Jäta kommentaar

  • Otsing

    0 € kuni 1,000,000 €

    Rohkem filtreid
  • Kategooriad

Võrdle objekte