Advanced Search

0 € kuni 1,000,000 €

Rohkem filtreid
we found 0 results
Otsingutulemused

​​5 Põhjust, Miks Just Täna Kinnisvara Osta

Autor: Karit Urva on 05/11/2023
| 0

​​5 Põhjust, Miks Just Täna Kinnisvara Osta

Kinnisvara ostmine on oluline samm ja investeering, mis nõuab hoolikat kaalumist. Kuid praegu võib olla ideaalne aeg astuda see samm. Siin on viis põhjust, miks just täna kinnisvara osta:

 1. Laialdane valik: Turul on rohkem võimalusi ja valikuid kui eelneva kolme aasta jooksul. Kinnisvara valik on mitmekülgne, nii suuruse kui ka kvaliteedi osas. Kuulutuste arv kinnisvaraportaalides on rekordiliselt kõrge. Näiteks septembris 2023 oli Harjumaal müügiks saadaval lausa 5956 korterit, võrreldes 2020. aasta oktoobriga, mil neid oli vaid 4325.
 2. Parim hind turul: Hinnad tõusevad seoses kogu maailma majandus- ja energiakriisiga ning ehituskulude kasvuga. Uue maja ehitamine on kallim kui kaks aastat tagasi. Suurenenud konkurents müüjate vahel tähendab, et omanikud on nõus hinnas läbirääkimisi pidama. Läbirääkimiste võimalus sõltub korteri seisukorrast ja omaniku paindlikkusest. 
 3. Pankade soov laenu anda: Laenuraha on kallis, kuid pangad soovivad laenu anda ja on valmis leidma võimalusi, et seda teha. Kui on puhas taust ja korralikult tasutud arved, siis iga pank soovib teid enda kliendiks. Samuti on võimalik täna saada parem laenuintress, mis on kodulaenu puhul 20+ aastaks fikseeritud. Euribori kõrge tase võib aga laenu võtmisel tulevikus kasu tuua.
 4. Pikaajaline investeering: Kinnisvara ostmine on pikaajaline investeering, mis tõenäoliselt väärtustub aja jooksul. Eriti juhul, kui kinnisvara asub likviidses piirkonnas. Näiteks 2020. aasta oktoobris oli Harjumaa korterite keskmine pakkumishind 2276 €/m², kuid 2023. aastal oli see juba 3309 €/m².
 5. Käibemaksu tõus: Käibemaksu tõus mõjutab kõikide hindade tõusu, eriti ehitusvaldkonnas. Uute korterite hinnad tõusevad käibemaksu tõusu tõttu, samas kui järelturu kinnisvara hindu see tõenäoliselt enam ei mõjuta. Erinevus käibemaksu osas kajastub ostes uut või järelturu korterit. Kinnisvaraseaduse üldreegli kohaselt on käibemaksust vabastatud kasutatud eluruumid, kuid uusehitised ja oluliselt parendatud ehitised on kohustuslikus korras maksustatud. Seetõttu tasub uue korteri ostes tõenäoliselt arendaja käibemaksu, mis suurendab hindu, samas kui järelturu korterite puhul, mille müüja on eraisik, käibemaksu tavaliselt ei lisandu.

Kokkuvõttes on kõik eeldused uueks kinnisvaraturu tõusuks täidetud. Valik on lai, intressimäärad on madalad, inflatsioon on vähenenud ja reaalpalk kasvab. Seega, kui olete kinnisvarainvesteeringute peale mõelnud, võib just täna olla ideaalne aeg seda teha. Kuid ärge unustage põhjalikult uurida ja konsulteerida spetsialistidega enne otsuse tegemist.

Jäta kommentaar

 • Otsing

  0 € kuni 1,000,000 €

  Rohkem filtreid
 • Kategooriad

Võrdle objekte